NÖRO DİKKAT UYGULAYICI EĞİTİMİ

Dikkat ve öğrenme kavramlarını yepyeni ve farklı bakış açılarıyla tanıyıp uygulama becerisi kazanabileceğiniz deneyimsel  bir eğitim programı!

Eğitimimiz birbiri ile bağlantılı üç bölümden oluşmaktadır;

 

1.Bölüm

Dikkat ve Hafıza

Temel/başlangıç düzeyde dikkat ve hafıza bilgisi verilmektedir. Eğitimlerimize farklı meslek gruplarından, farklı bilgi düzeyinde katılımcılarımız yer almaktadır bu nedenle Nörodikkat yazılım ve uygulamalarını anlayabilmek ve kullanabilmek için temel düzeyde bir takım bilgiye ihtiyaç duyulacağından “Dikkat ve Hafıza” konularında temel düzeyde bilgi aktarımı yapılacaktır.

 Dikkat

Dikkat, bilişsel performansı etkileyen en önemli ölçüttür. Bilgiyi öğrenme sürecinin giriş kapısıdır. Tüm bilişsel işlevler için gereklidir.

Dikkat, istenen amaca ulaşmak için bilişsel işlemlerin kullanımını, kararlı olmayı, kendini kontrol edebilme, ihtiyacımız olan bilgiyi seçip ona belirli bir süre odaklanabilme becerisini ifade eder.

Uyarılma
Uyarılma dikkatin ön koşullarındandır. Uyarılma ve uyanık olma bireyin canlı, uyanık, çevreden uyarı almaya hazır ve kendinden haberdar olması halidir. Öğrenmenin gerçekleşmesi için belli miktarda uyarılma gereklidir. Öğrenmede en optimal durum; gerektiği kadar uyarılmış, sakin, alıcı bir zihin halidir.

 Sürekli Dikkat

Öğrenilmek istenen olguya dikkatini verdikten sonra bir süre devam ettirebilmeyi ifade eder. Bu süre zarfında dıştan ve içten konuyla ilgisiz uyaranları engellemek gerekir.

 Seçici Dikkat

Odaklanmış ve bölünmüş dikkat olmak üzere ikiye ayrılır. Odaklanmış dikkat, bireyin tek bir kaynağa veya bilgiye dikkatini vermesi, diğerlerini tamamen dışta bırakması halidir. Bölünmüş dikkat ise, dikkati bir veya daha fazla uyarana veya bilişsel işleme paylaştırmaktır. Seçici dikkat daha çok yaşantı içindeki alışkanlıklarla ve eğitimle kazanılan bir beceridir. Gürültülü bir ortamda kitap okumaya çalışmak odaklanmış dikkati gerektirirken, bir odada televizyon izlerken başkalarını dinlemek bölünmüş dikkati gerektirir.

Nörodikkat uygulamalarında Bölünmüş Dikkat’in özel bir yeri vardır. Deneyimlerimize göre bireyin bölünmüş dikkat kalitesi arttıkça, çoklu görev (multitasking) gerektiren işlerde performansı olağan üstü gelişmektedir.

Hafıza

 Duyusal Kayıt

Çevremizden gelen uyarıcılar duyu organları vasıtasıyla duyusal kayda gelirler. Duyusal kaydın kapasitesi çok geniş olmasına rağmen, bilginin kalış süresi çok kısadır.

Kısa Süreli Hafıza – Çalışan Bellek

Uyaranların zihinde kısa bir süre durakladığı yere kısa süreli hafıza denir. Kısa süreli hafıza, öğrenilen bilginin giriş noktasıdır. Sınırlı miktardaki bilgiyi sınırlı bir zaman süresi içinde geçici olarak depolar ve zihinsel işlemleri yapar. Bu nedenle kısa süreli hafıza işleyen bellek veya çalışan bellek olarak da adlandırılır. İnsanın öğrenme kapasitesini ve temel uyanıklık halini belirler.

Nörodikkat uygulamaları bilginin bu geçici kalış zamanında hem kalitesi hem de bant genişliği artırılır.

Çalışma belleği kısa süreli bellekten bağımsız işlem gören kavrama, öğrenme ve akıl yürütme gibi bilişsel görevler sırasında bilginin kısa süre tutulduğu, işlendiği, değişime uğratıldığı bir sistemdir. Çalışma belleği aynı zamanda problem çözme, hesaplama ve kavramadan sorumludur.

Dikkatin kalitesi ile çalışma belleğinin işlevselliği arasında doğrudan ilişki vardır. Dikkat ne kadar kaliteli ise, çalışma belleği o kadar geniş ve işlevsel olur.

Eğitimimizde bilgisayar yazılımlarımız aracılığı ile gerçekleştirdiğimiz egzersizlerle çalışan belleğin performansı geliştirilir.

2.Bölüm

Nörodikkat Uygulamaları ve Yazılımları

Bu bölümde, Nörodikkat yazılım ve uygulamaları anlatılacaktır. Hangi uygulamanın nasıl kullanıldığı, uygulamalardan oluşan kazanımların neler olacağı, uygulamalar ve dikkat-hafıza arasındaki bağdan bahsedilecektir. Uygulamaların her biri dikkat, odaklanma, motivasyon ve konsantrasyon becerisini arttıran lisanslı yazılımlardır. Eğitimde bu uygulamaların nasıl kullanıldığı açıklanacaktır. Lisanslı yazılımların ücreti eğitim ücretine dahil değildir.

3.Bölüm

Enerjik Beyin Molaları ve Hareket Temelli Dikkat Egzersizleri

Bu bölüm 6 saati kapsayacak şekilde verilecektir. Dağılmış dikkati yeniden toparlamaya, konsantrasyonu ve odaklanmayı arttırmaya yardımcı olan, zihinsel ve bedensel egzersizler çalışılacaktır. Bu egzersizleri, sınıfta, öğrencilerinizle, danışanlarınızla, dikkat gerektiren işlerde çalışanlarınızla, çalışma ofisinizde oluşan sıkıcılık ve durgunluğu dağıtmak için ofis çalışanlarıyla, yetişkin eğitimlerinde katılımcılarınızla tek veya grup olarak uygulayabilirsiniz.

10 farklı hareket temelli dikkat egzersizi

20 farklı enerjik beyin molası uygulaması

 

Notlar:

   • Kursiyer eğitimi aldıktan sonra  “Dikkat ve Öğrenme  Becerileri” temalı grup çalışmaları düzenleyebilir veya danışmanlık-koçluk çalışmalarında kullanabilir.
   • Eğitim Tarihleri :
   • Ankara: 19 Ağustos 2018 Pazar
   • Ankara:  26 Ağustos 2018 Pazar
   • Ankara:  2 Eylül 2018 Pazar
   • İstanbul:
   • Konya:
   • Antalya:
   • Diyarbakır:
   • Trabzon:
   • Mersin:
   • Bursa:
   • Eğitim Saatleri : 10.00 – 18.00
   • Eğitim Süresi : 7 saat
   • Eğitim Ücreti: 700TL+KDV(%18)
   • Kesin Kayıt: Ön kayıt işleminden sonra tarafımızca belirtilen hesap numarasına  250 TL yatırıldığında kesin kayıt gerçekleşmiş olur.
   • Katılımcı Profili: Dikkat, öğrenme ve düşünme becerilerini geliştirmek isteyen profesyoneller ve adayları.
   • Kimlere öneriyoruz? :Öğretmenler, psikolog ve psikolojik danışmanlar, eğitim ve öğrenci koçları,aile danışmanları, özel eğitim uzmanları, yetişkin eğitimleri verenler,  kurum içi eğitim tasarlayanlar.
   • Her katılımcıya gelişimi değerlendirme amaçlı hazırlanmış olan “Nöro Dikkat Testi” tanımlanır. (10 anahtar)
   • Sorularınız için:  tarkan@norodikkat.com ‘dan veya 0 555 878 73 11 numaralı telefondan  iletişime geçebilirsiniz.

 

Kursiyer Geribildirimleri:

Tevafuk olarak değerlendirdiğim, karşılaştığım bir anlık sosyal medya tanıtımıyla beni farklı bir boyuta taşıyan program.
Bu programın oluşmasında emeği geçen tüm hocalarıma ve organizasyonu sağlayan Nöro Dikkat ekibine teşekkür ediyorum.
Yüreğinize, emeklerinize sağlık.
Özeti: “ANLATILMAZ YAŞANIR !”
Sultan ÇAĞIRICI/Nörolog

 

Katıldığım eğitimlerin en güzeli ve kalitelisiydi.
Eğitmenler, eğitim, mekan, sunumlar vs..
Bu eğitime katılmadan çok önce düşünüp araştırdığım, sorunun “Düşünce Eğitimini çocuklara nasıl verebilirim” in en güzel cevabını aldım.
Teşekkür ederim, emeği geçen herkese…
Saygılarımla
Vildan Güntürk/Eğitim ve Öğrenci Koçu

 

Nöro Dikkat Eğitici Eğitimi programı bugüne kadar aldığım  en mükemmel eğitimdi.
Öncelikle yeni bilgiler öğrendim ve öğrendiğim  bilgileri daha farklı bir şekilde yeniledim.
Farkındalığı öğrendim, farkındalığım arttı.
Anlayarak hızlı okumanın farklı eğitimini aldım ve öğrencilerime uyguladım ve fark yarattım sayenizde.
En çok istediğim Dikkat ve Konsantrasyon eğitiminin cok cok farklı eğitimini aldım. Beklemediğim kadar mükemmel bilgilerle donattım kendimi.Sayenizde eğitimlerimi oyun temelli ve eğlendirici hale getirmeyi de öğrendim.
Mükemmel eğitmenler tanıdım, tanıdığım en değerli eğitmenler bilgili, kültürlü, eğlenceli, her saniyesinde size yeni bilgi yükleyen kisiler.
Ben size çok çok teşekkür ederim bu eğitimleri organize ettiğiniz için, çok farklı kategorideki eğitimleri bir arada verdiğiniz için.
İnanılmaz bir eğitmen oldum aldığım eğitimlerle önce kendime uyguladım sonra öğrencilerime.
Daha bilgili, kendine güvenen, düşünen ve daha araştırıcı bir insan olursunuz bu eğitimle.
Çok çok teşekkür ederim.

Işıl Topuksal/Kişisel Gelişim Eğitmeni ve Öğrenci Koçu

Nörodikkat Eğitici Eğitimi Programı tesadüfen gördüğüm bir eğitimdi. İlk başta kararsız kaldım. Gidip gitmeme konusunda yaşadığım ikilemden sonra tekrar  telefonla görüştükten sonra eğitime katılmaya karar verdim.

Şahsen programa katıldığım için mutluyum. İlk başta yaşadığım gidip gitmeme ikileminden sonra oluşan “acabalar” “ geldiğime değdi” ye dönüştü. Diğer mesleki becerilerle kullanıldığı zaman bu programın çok işe yaradığını düşünüyorum.

Eğitmenler alanında uzman kişilerdi. Program çok yoğun ve yorucu olmasına rağmen keyifli ve eğlenceliydi. Bütün arkadaşlara ve Nörodikkat ekibine teşekkür ederim.

Hasan Karacan / Psikolojik Danışman – Rehber Öğretmen

 

Kendi hayatıma çevremdekilerin hayatına, öğrencilerimin hayatına sihirli dokunuşlar yapmamı sağlayacak katıldığım en iyi eğitimlerden biriydi.
Harika eğitmenler, içerikler, yöntemler edindim. Güzel bir arkadaş grubum oldu.
Eğitmenlerin hepsi kendi alanlarında oldukça başarılı ve öğreticiydi.
Öğrendiklerimi hayatımda ve arkadaşlarımda, öğrencilerimde uygulamaya başladım bile.
Çok olumlu dönüşler alıyorum
Her şey için teşekkür ederim. Herşey harikaydı.
Bize bu şansı yarattığınız için kendim ve Selcan hanım adına Nöro Dikkat’e teşekkürlerimi sunuyorum.
Öykü COŞGUN
Fen Bilgisi Öğretmeni – Moleküler Tıp Uzmanı-Eğitim Uzmanı

 

Bu eğitimi yaşamadan anlatmak gerçekten çok mümkün değil. En iyi öğrenme yöntemi o deneyimi yaşamakla gerçekleşiyor. Nörodikkat eğitimi tam da bunu yaşatan bir eğitim. Her eğitmen konusunda deneyimli ve donanımlı. Sizinle paylaştığı her programın deneyimini yaşayarak daha sonrasında rahatlıkla kullanabileceğiniz bir bilgiye dönüşüyor.
Bu eğitim sonunda kendi üzerinizde de o değişimi fark edip yaşıyorsunuz. Başkalarına aktarım yapmak konusunda da herhangi bir şüpheniz kalmıyor .Etkisini bizzat yaşıyorsunuz.
Hem faydalı hem de eğlence dozu yüksek keyifli bir eğitim süreci geçiriyorsunuz. Keşke bitmese diyeceğiniz bir hafta, nasıl geçti inanamayacaksınız.
Nörodikkat ekibine sonsuz teşekkürler
İyi çalışmalar
Yolunuz açık olsun
Sedef Öge Özpazarcık/Eğitim ve Öğrenci Koçu

 

 

İnsanın hayatında bazı dönüm noktaları olur. Benim için öyle bir zamanda öyle bir durumda karşıma çıktı Nörodikkat Eğitici Eğitimi…. Gerçek bir dönüm noktasıdır benim için. Eğitim bittiğinde dimağımın sınırlarını yeniden keşfederken farklı ve güzel insanlarla tanışmış olmanın keyfine vardım. Tüm hocalarıma ve Nöro Dikkat ekibine yeniden çok teşekkür ederim.

Leyla Kara/Akademisyen

 

Bu aldığım eğitim programı için eğitmenlere ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim
Dikkat  odaklanma düşünme üzerine aldığım eğitimler ile zihnimi ne kadar az kullandığımı öğrendim.
Bu eğitimden sonra okuma anlama ve kavrama üzerine kendim üzerindeki gelişmeleri görmek beni oldukça mutlu etti .
Düşünmenin önemini ancak düşündükçe yeni bir şeyler keşfedilebileceğini zihni farklı çalıştırmak için ne yapılabilir farklı çalışırsa ne olur gibi konular oldukça faydalı birçok açıdan yararlı bir program her meslekten insanın alabileceği bir eğitim .

HülyaÇarıkçı
Sosyolog Aile Danışmanı

Tesadüf sonucu sayfama düşen bir ilan sonucu katıldığım  İzmir eğitiminde inanılmaz güzel ve kaliteli bir eğitim sonucunda bir çok alanda farkındalığım arttı. 20 kisilik  meslek gruplarından arkadaşlarla inanılmaz güzel ve kalıcı paylaşımlar yaşadım. Altı günlük zorlu ama bir o kadar    zevkli eğitim sonunda yaptığım işlere ilave olarak       7-14 yaş arası çocuklara yönelik bir merkez açtım. Teşekkürler eğitim kadrosunda ki eğitmenlerim, teşekkürler bana bu sansı veren dostlarım…

Semra Önal/Yaşam Koçu/Aile Danışmanı

 

İzmir’e yapmış olduğunuz  Nöro Dikkat eğitiminin hayatıma katkısı düşündüğümden kat kat yüksek oldu. Eğitimde   geçirdiğimiz her saat bana” iyiki bu eğitime katılmışım” düşüncesi üzerinden aylar geçti.  , Hala öğrendiğim değerli bilgileri her uygulayışımda  farkındalığım her seferinde katlanarak artmaktadır.. Eğlenerek  öğrendigimiz ve profesyonelce hazırlanmış bu programla birlikte    eğitim arşivi  sayesinde ulaşmak istediğim bilgilerin toplu olarak sunumu bana güzel bir arşive sahip olmam, bilgileri daha çok özümsememe  neden olmuştur.  Özele secilen eğitim arşivi ufkumu daha da açmıştır. . 40 yil boyunca Kişisel gelişimim ile ilgi   1000 üzerinde  seminere ve eğitime katıldım.   Ancak Nöro Dikkat Eğitimi , bilgi ve kattığı değerler açısından bana katkısı  en yüksek olanıdır. Herkese bu eğitimi anlatıyorum. Bu sayede dersler vererek kendi potansiyelimi daha da net gördüm.  Size ve değerli hocalarıma katkıları için teşekkür ederim. Sevgilerle

Sema Arslan/YaşamKoçu-Kurumsal Gelişim Uzmanı

 

İzmir’deki Nörö-Dikkat eğitimine katıldım. Hem kişisel gelişimim hemde mesleki gelişimim için Harika olarak tanımlayabileceğim bir eğitimdir Özellikle eğitimcilerin katılmaları gerekli olan bir eğitimdir. Yapılan uygulamalı çalışmalar eğitimin en önemli kısmını oluşturmaktadır.

Mehmet Ali Can/Özel Eğitim Öğretmeni

 

İzmir’de katıldığım Nörodikkat Eğitici Eğitmenliği seminerinde çok farklı bakış açıları kazandım.Çok değerli katılımcılarla tanıştım.Değerli Nöro Dikkat ekibine çok teşekkür ediyorum.

Ayfer Çetinkaya/Sınıf Öğretmeni

 

Bugüne kadar katıldığım en eğlenceli eğitimlerden biriydi. Çok şey öğrendim. ‘Eğitimi yaptık hadi herkes evine gitsin’ şeklinde değil kesinlikle eğitim. Eğitim sonrası teknik destekte çok iyi. Bence işe yarıyor olması güzel Elhamdülillah. İlgilenen herkese tavsiye ederim.

Abdullah Atar/Psikolojik Danışman-Rehber Öğretmen

 

“Nöro Dikkat Öğrenme ve Düşünme Becerileri Eğitici Eğitimi” içeriği ile dikkatimi çeken bir eğitim oldu. Bilgi tazeleme ve yenilenme amacı ile katıldığım eğitimde çalıştığım alanda eğitimlerime yeni bir soluk katacak enerji ve bilgi edinme fırsatını buldum. Yeni eğitim içeriğini incelediğimde eğitim deneyimleri sonunda içeriğin daha verimli ve geliştirilmiş olduğunu gördüm. “Nöro Dikkat Öğrenme ve Düşünme Becerileri Eğitici Eğitimi” sürekli yenilenen ve geliştirilen eğitim içeriği ile tüm eğitmen ve öğretmenlere tavsiye edebileceğim bir eğitim.

Hasan Nafi COŞKUN/ Eğitim Koordinatörü-Profesyonel Koç-Eğitmen

 

Nöro Dikkat in hazırladığı öğrenmeyi öğrenme  dikkat eğitimine katıldım. Eğitimde çook eglenmemin yanı sıra  alanlarında uzman öğretmenlerden çok değerli bilgiler öğrendim.  Eğitime emeği gecen herkese çok teşekkür eder herkese tavsiye ederim.

Aysun Çetinkaya Çınar/ Sınıf Öğretmeni

 

Genel anlamada çok keyifli ve verimli bir eğitim oldu benim için. Eğitimin alışılmışın dışında bir yapıda olması, pratik yönünün doyurucu olması, dönüştürülebilir ve farklı yaklaşımları bir araya getirmesi, ayrıca interaktif olması benim açımdan bu eğitimi daha değerli ve verimli kıldı.

Her şey için çok teşekkür ederim. Gerçekten doyum aldığım zevkle katıldığım bir eğitimdi.

Hediye Betül Tuncer-Psikolog

 

13 mayıs 2017 Cumartesi günü eğitiminize başlayan Yaprak ile Pazar Günü vedalaşmıştık bile, 21 Mayıs Pazar akşamı ise bilgisine, yeteneğine, yapabileceklerine daha güvenen, inanan bir yaprak ile ayrılıyorum ve çok mutluyum.

Daha sağlıklı bir bütünselliğe kavuşurken içini de doldurabileceğimi bunun yollarını bilmek harika oldu. Eskiden notlarına güvenen çalışıp oturan biriydim bu eğitimi %100 burada tamamladım. Daha gençken böyle bir mutluluğu yaşamayı çok isterdim. Ama bunu yaşatmayı amaç ediniyorum, görevim böyleymiş.

Yaprak Alp/Eğitim Koçu

 

İyi ki gelmişim 🙂

Burada geçirdiğim eğitim sürecini hep güzel hatırlayacağım ve nereye gidersem gideyim diğer eğitimleri hep sizin yaptığınızla karşılaştıracağım. Benim için bir kriter oldu bu eğitim. Bana vaad edilen her şey olması gerektiği gibi ve zamanında yapıldı. Tekrar teşekkür ediyorum. Yaptığınız her işe sorgulamadan katılırım artık ayrıca da öneririm. Çünkü disiplini ve özeni gördüm.

Nurhan Tozluyurt-Özel Eğitim Öğretmeni

 

Eğitim tüm beklentilerimi karşıladı. Bilgi dağarcığıma çok şey kattı. Çok iyi planlanmış ve organize edilmiş. Eğitimcilerin kendi alanlarında uzman olmaları öğrenmemize çok şey kattı ve uygulamaya yönelik egzersizler öğrenmeyi kolaylaştırdı.

Feridun Yayman/Profesyonel Koç

 

Eğitim organizasyonu çok iyi. Zaman ayırıp burada olduğum için çok mutluyum. Geçirdiğim en iyi eğitim.

Itır Varoğlu- Biyolog/Uzman Eğitmen

 

Eğitimin, yapılan ön hazırlıklar-doküman ve data içeriği olarak profesyonelce hazırlandığını düşünüyorum. Eğitmenlerin yeterli ve donanımlı olduğunu düşünüyorum ki katılma kararını da bunu temel alarak vermiştim.

Nesli Yalçınkaya-Psikolog

 

İyi seçilmiş birbirini tamamlayan konuları öğrenmek ve deneyimli hocalarla tanışmak ve farkındalık yaşamak beni çok mutlu etti. En iyi eğitim tecrübemdi bu eğitim.

Osman Aykut Özalp/Tarih Öğretmeni

 

İlk mezun olduğum yılda bir meslektaşım ilk 3 sene bu meslekten para kazanabileceğini düşünme demişti. Çünkü anladım ki sadece bölümü bitirmekle iyi bir psikolog olunmayacaktı. Şimdi daha iyi anlıyorum ki sürekli kendimi geliştirmem, yeniliklere açık olmam gerekir. Bu eğitim bugüne kadar aldığım en iyi eğitimdi. Hem gündelik hayatımda, hem mesleki anlamda, kişisel gelişimim açısından beni bir adım ileri taşıdı. Eğitimde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Menekşe Ateş/Psikolog

 

Beklentilerimi fazlasıyla karşıladı. Bu programdan sonra farklı eğitim konuları tasarlayabileceğim. Çok teşekkür ederim.

Ebru Fidan/İnsan Kaynakları Uzmanı

 

Ben Türkiye’deki eğitimlere güvensizlikle yaklaşan biriyim. Bu eğitime de araştırıp katıldım. Ciddi anlamda etik ilkelerin önemsenmediğini düşünüyorum ülkemizdeki eğitimlerde. Fakat bu eğitimden oldukça keyif aldım ver bana büyük yarar sağladığını düşünüyorum. Öncelikle benim farkındalığımı artırdı. Gerek eğitime katılanların seçimi gerekse de eğitimcilerin lisans ve uzmanlıklarının dikkate alındığı ve titizlikle seçildiğini düşünüyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Pervin Arslan/ Psikolojik Danışman

 

Oldukça yoğun, hareketli ve zevkli bir eğitim süreciydi. Eğitmenlerin alanda yetkinlikleri ve bilgilerini paylaşma şekilleri çok olumluydu.

Sibel Varlı/Psikolog

 

Başlarken, eğitime dahil olurkenki acabaların boşa çıktığı çok verimli ve donanımlı bir eğitimdi. Teşekkürler.

Meltem Güvenç Kaba/ Pedagog-Eğitim Uzmanı

 

Eğitim aldığımız hocaların her biri ayrı değerdeydi.
İnanılmaz keyif aldığım ve de hayatıma fark katan bir eğitim süreci olduğunu düşünüyorum.
Mutlaka diğer eğitimlere de katılma niyetindeyim.Çünkü insanın öncelikle kendi potansiyelini keşfetmesini sağlayan bir eğitim.
Çok teşekkür ederim.
Şule Hatipoğlu
Kişisel Gelişim Uzmanı/Refleksolog