Hareket, öğrenmenin giriş kapısıdır.

-Dr. Paul Dennison

harket_egitim

 

HAREKET TEMELLİ DİKKAT VE ÖĞRENME EĞİTİM SETİ

          Eğitsel hareketlerle dikkat ve öğrenme becerisini geliştirme amaçlı hazırladığımız eğitim setimiz eğitimci ve danışmanlarımızın hizmetine sunulmuştur.

         Eğitim Seti İçeriği:

         1.  Video DVD: Egzersizlerin açıklama ve uygulamalarından oluşur. 20 haftalık egzersiz videosu ihtiva eder.

         2. Eğitim Malzemeleri:  Eğitim için gerekli malzemeler ve çantası.

         Ücret: 1500 TL+KDV

         Notlar:

        1. Ankara’daki kurumlara “Nöro Eğitsel Hareketler -Hareket Temelli Dikkat ve Öğrenme” temalı ücretsiz 1 saatlik seminer hizmetimiz bulunmaktadır. Diğer şehirler için ise form              vasıtasıyla istekte bulunduğunuzda koşullarla ilgili tarafınıza dönüş yapılacaktır.

        2. Yine aşağıdaki form aracılıyla istekte bulunmanız halinde örnek eğitim videosu mail adresinize gönderilir.

        3. Eğitim setimiz okul öncesinden yetişkinliğe kadar geniş yaş aralığında uygulanabilir.

                                                                           

 

 

                                                                                       NÖRO EĞİTSEL HAREKETLER VE ÖĞRENME EĞİTİMİ              

                                                  Eğitimimiz üç ayrı programın sentezini içerir.

        1. Nefes Egzersizleri
        2. Nöroeğitsel Hareket Programı (Kolay Öğrenme Alıştırmaları)
        3. Zihinsel Canlandırma Uygulamaları

 

                  1.Nefes Egzersizleri Beynimizin enerji kaynağı oksijen ve glikozdur. Alınan oksijenin ve yiyeceklerin % 25’inden fazlasını beynimiz harcar. Nitelikli öğrenme için bir insanın yapabileceği ilk ve en önemli şeylerden bir tanesi; vücudu ve beynine yeterli ve dengeli oksijen sağlamaktır. Eğitimimizde öğrenmeyi kolaylaştıran nefes egzersizleri, yaş gruplarına özel sistematik bir program halinde uygulanır.        

                 2.Nöroeğitsel Hareket Programı (Kolay Öğrenme Hareketleri ) Hareket, beynin gelişmesinin en temel şartıdır. Sağlıklı gelişebilmeleri ve kendilerini iyi hissedebilmeleri için çocukların hareket etmeye ihtiyaçları vardır. Hareket beyinde sayısız nöron ağının oluşmasını sağlar. Beynimizin hareketle ilişkili olan bölgesi beyinciktir. (Cerebellum) Beyincik hacimce beynin sadece onda biri kadardır ancak beyindeki nöronların yarısından fazlası beyincikte bulunmaktadır. Beyincikten çıkıp beyindeki bellek, dikkat ve uzamsal algılama bölgelerine bağlanan yollar vardır. Hareket eksikliğinden dolayı algılama, bilgiyi işleme ve davranışsal düzeyde bozukluklar meydana gelebilir. Bu durum “öğrenme blokajları” olarak da anılmaktadır. Beyin, zihin ve beden araştırmaları yukarıdaki ifadeleri destekleyen niteliktedir. Bu araştırmalara göre hareket ve öğrenme sistemi arasında çok sıkı bir ilişki vardır. Amacımız öğrenme blokajlarını ortadan kaldırıp, hareket egzersizleriyle gerek beynin kendi içindeki gerekse beyin ile beden arasındaki bağlantıların düzeltilmesine ve bütünsel öğrenmeye katkı sağlamaktır. Aynı zamanda özel hareketlerle beynin sağ ve sol yarım kürelerinin etkileşimi sağlanır. Bu etkileşim ile daha iyi görebilir, duyabilir ve kavrayabiliriz.    

                   3.Zihinsel Canlandırma Uygulamaları Başarılı olmak, bir hedefe ve o hedefe ulaşmak için belirlenecek yöntem ve uygulama süreçleriyle ilgili net bir zihinsel resme sahip olmak, sonrasında ise adım adım uygulama süreçlerini takip etme becerisini gerektirir. Zihinsel canlandırma uygulamaları, yukarıdaki süreçleri kolaylaştıran en verimli yöntemlerdendir.

                 Katılımcı Profili: 4-12.sınıf öğrencileri

                Süre: 20 Saat

               Uygulanış Şekli : 8-12 kişilik gruplar halinde.